aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskodkeoddedd.jpg

Były satyryk Jan Pietrzak udzielił wywiadu nacjonalistycznej telewizji internetowej, w której wstawia się za środowiskami narodowymi i krytykuje m.in głośne antykościele wystąpienie Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim.

- Wszystko, co służy nardowi polskiemu to wg naszych sąsiadów faszystowskie. Faszyści i bolszewicy są w dwóch państwach sąsiednich. W Polsce nie ma faszystów. Ja narodowców popieram, nie popieram tylko antynarodowców, ludzi, którzy nienawidzą Polski. Ostatnio ujawnił się jakiś Jażdżewski (...) Jak można ubliżać chrześcijanom, którzy tu żyją jak ten cham skończony, który udaje inteligenta. To jest taki inteligent à la Tusk, fałszywa świnia - wypowiada się Jan Pietrzak na temat redaktora naczelnego magazynu Liberte!".

Dziennikarz Leszek Jażdżewski w swoim wystąpieniu na Uniwersytecie Warszawskim nie wypowiadał się na temat osób wierzących, chrześcijan. Szef lewicowego magazynu krytycznie mówił o hierarchach Kościoła katolickiego, którzy m.in. dopuszczali się systemowego tuszowania pedofilii wśród duchownych.

- Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi wciąż skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do sprawowania funkcji sumienia narodu. Ten, kto szuka transcendencji i absolutu w kościele będzie zawiedziony. Ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten, kto szuka strawy duchowej w kościele nie zostanie nakarmiony - mówił Jażdżewski na UW.

          Popierasz Pietrzaka - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment