aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpxded.png

Redaktor naczelny propisowskiej Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz był gościem Telewizji Republika, gdzie wypowiedział się na temat Francji, Niemiec oraz pożaru w katedrze Notre Dame.

Rząd Francji zachowuje się jak cham na salonie. Bardzo często nas poucza mając walonki na nogach. (...) Nerwowe reakcje wynikają z tego, że Polska rośnie w siłę. Próbują być aroganccy, dlatego że nie mają innego pomysłu na radzenie sobie z Polską tak jak z resztą Niemcy - mówi Tomasz Sakiewicz. 

O pożarze w Notre Dame

(...) To jest też efekt laicyzacji, bo obiekty są bardzo zaniedbane. Nawet przy remontach używano nie takich środków, jak trzeba, stąd wybuchają pożary. Bo jeżeli dba się o to, żeby wszystko było atestowane, zabezpieczone, to tych nieszczęść jest dużo mniej. Nadal nie wiemy, czy to nie było celowe podpalenie, a wstępne zapewnienia władz francuskich wyglądają tak wiarygodnie, jak wstępne zapewnienia ws. ataków terrorystycznych, gdzie zawsze jest obywatel francuski, a później się okazuje że obywatel ma od roku-dwóch obywatelstwo i przybył z krajów arabskich i jest zagorzałym zwolennikiem radykalnego islamu - komentuje naczelny propisowskiej Gazety Polskiej.

Zadaniem śledczych będzie zbadanie, co mogło wywołać tak gwałtowny pożar (w Notre Dame). Pod uwagę brane jest m.in. zwarcie instalacji elektrycznej. Na czas renowacji iglicy zainstalowano tam ważące 500 ton rusztowanie i dwie windy. W planach była również instalacja trzeciej windy umożliwiającej dotarcie do wierzchołka iglicy. Przed wybuchem pożaru dwie z nich funkcjonowały już od kilku dni - informuje portal ifrancja.fr

Do nas należy to, aby zmienić tę katastrofę w okazję do spotkania się, głębokiej refleksji nad tym, kim byliśmy i kim musimy być, aby stać się lepszymi. Musimy odbudować tak wiele. Tak, odbudujemy katedrę i sprawimy, że stanie się ona jeszcze piękniejsza. Chcę, aby dokonało się to w ciągu pięciu lat - mówił prezydent Francji Emmanuel Macron w czasie specjalnego orędzia do narodu.

 

             Popierasz Sakiewicza - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl