aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskowswssssss.png

Piotr Walentynowicz (wnuk zmarłej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Anny Walentynowicz) był gościem propisowskiego Radia Opole. Walentynowicz mówił o katastrofie smoleńskiej.

(Od 12 minuty)

Jestem winien babci to aby prawdy dojść, bo gdyby to nas spotkało, to babcia by zrobiła wszystko i by nie spoczęła, póki ta prawda nie wyszłaby na jaw. Tak jak walczyła o prawdę o Katyniu, tak by walczyła o prawdę. (...) Politycy zrobili wiele zła, bo poprzez Smoleńsk doprowadzili do podziału w narodzie do jakiejś chorej nienawiści wobec ludzi, którzy po prostu szukają prawdy. Nie ma nikt wątpliwości, że to była robota ówczesnej ekipy rządzącej - oskarża Walentynowicz polityków rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

(...) Jeśli mamy stawiać tych ludzi (ofiary katastrofy smoleńskiej) jako wzorce dla młodego pokolenia to musimy powiedzieć temu młodemu pokoleniu, co się stało, jeśli tej prawdy nie dojdziemy, to co powiemy? - pyta wnuk Anny Walentynowicz.

Starzy Sowieci szerzyli kłamstwo katyńskie. Neosowieci na czele z Macierewiczem propagują kłamstwo smoleńskie. Ci ludzie nie mają sumienia gdy wykorzystują tragedię ofiar i ich rodzin do swojej gry politycznej - komentuje były poseł Krzysztof Król.

Wieczna pamięć ofiarom katastrofy. I wieczna hańba tym, którzy na kłamaniu o niej doszli do władzy. Nadal nie odzyskali wraku, nie powołali komisji międzynarodowej i nie pojmali zamachowców - wypowiada się Radosław Sikorski.

       Popierasz Walentynowicza - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl