aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeoekdeeee.jpg

Dziś 9 rocznica katastrofy smoleńskiej. W wypadku samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. 

Marszałkowie Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski złożyli wieńce przed tablicą poświęconą prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w Sejmie.

W myślach i modlitwach przywołujemy pamięć o 96 ofiarach, Ich życiu za które dziękujemy i o którym nigdy nie zapomnimy - mówił Karczewski.

Wspomnienie tamtego dnia ciągle przeszywa nas bólem. Tragedia smoleńska zraniła serce i duszę naszej ojczyzny - wspomina marszałek Kuchciński.

D3xf7Z7WsAAExgy.jpg

Propisowska Telewizja Republika zorganizowała na Placu Piłsudskiego studio, w którym wspominała katastrofę smoleńską z ludźmi pozytywnie nastawionymi do rządu Prawa i Sprawiedliwość. Wśród nich był m.in. autor pomnika ofiar tragedii smoleńskiej Jerzy Kalina. - (Pomnik) Przeszkadza przede wszystkim tym, którzy czuja się w jakiś sposób winni. (...) Nie chcieli tego pomnika ani żadnego, a jaki chcieli, to oni zrobili pomnik, bo ten pomnik jest na cmentarzu - bo tam nie przyjeżdżają bliscy, znajomi wycieczki dzieci, świat a tu są. Tu nie chcieli, żeby ktokolwiek to zobaczył, myśleli, że to można zakłamać, zabełtać ludziom w głowach. Właściwie nie ma końca rozwiązywania procesu, który miałby ujawnić prawdę. Oni chcieli dokonać drugiego kłamstwa katyńskiego, tylko tym razem smoleńsiego - mówi Kalina.

              Popierasz Kalinę - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl