aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpwlswswsw.png

Poseł Tadeusz Cymański był gościem propisowskiej telewizji internetowej. Polityk Zjednoczonej Prawicy wypowiadał się na temat polityki rządu Prawa i Sprawiedliwość.

Możemy dyskutować o kondycji naszej demokracji, o reformie sądownictwa, ale najważniejsze dla ludzi dla obywateli na co dzień jest sytuacja materialna. (...) Nie ma wolności, kiedy człowiek nie ma zabezpieczonych podstawowych potrzeb. (...) Zmieniliśmy i podnieśliśmy z kolan miliony polskich dzieci i rodzin, to jest poza dyskusją. Demokracją nikt się nie najadł i nie będzie wolny. (...) Nie było takich rodzin jak dzisiaj na wakacjach - wypowiada się Cymański w propisowskiej telewizji. 

Polityk Zjednoczonej Prawicy wypowiedział się dla portalu Onet także na temat trwającego strajku nauczycieli. - Nauczyciele, ich kilkusettysięczna grupa, zostali wykorzystani w kontekście politycznym, to jest przykra sytuacja. A jeśli ZNP wykorzystuje taką presję, jaką są egzaminy, to nie wiem, czy to jest uprawnione moralnie. (...) Ja oczekiwałbym raczej od tych środowisk, związanych z ZNP, jakichś propozycji rozwiązania tej wyjątkowo krytycznej sytuacji. A widzę raczej jakieś „zacieranie rączek po cichu”, że „im gorzej, tym lepiej” dla tych, którzy cieszą się z obecnego kryzysu - komentuje Cymański.

Spośród 20 403 szkół i placówek jakie funkcjonują w obszarze edukacji powszechnej, mamy w strajku 15179 szkół, co stanowi 74,29 proc. Liczę na to, że strona rządowa przedstawi nam nowe propozycje, które zadowolą 600 tysięcy strajkujących nauczycieli, a tym samym spełni nasz postulat wyrażany w oczekiwaniu 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia - mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz. 

Dzisiaj o godzinie 15 rozpoczęły się w Centrum Dialogu kolejne rozmowy Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem Prawa i Sprawiedliwości.

           Popierasz Cymańskiego - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment