aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalwpswsswww.png

Marek Suski (minister w Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego) był dzisiaj gościem programu 24 pytania (Polskie Radio). Szef w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego komentował m.in. obietnice wyborcze zapowiedziane przez Prawo i Sprawiedliwość.

 - Dochody wzrastają. Zabieramy mafiom i dajemy ludziom. Pieniądze wypływały, a poprzednicy nie byli w stanie nic z tym zrobić. Mimo że pisali sobie jakieś tajne notatki, w których wskazywali, że jest luka, nie podejmowali działań. (...) Nie chcieli dawać Polakom, myśleli o innych - mówi szef gabinetu premiera Marek Suski na antenie Polskiego Radia.

Suski swoją wypowiedzią trzyma się narracji premiera Mateusza Morawieckiego.

- Podjęliśmy się stanowczej walki z mafiami vatowskimi i przestępcami. Tutaj nie ma i nie będzie miejsca na uprzejmości - oświadczył szef rządu PiS.

Tomasz Poręba (PiS): Morawiecki to bardzo dobry premier, miał odwagę wypowiedzieć wojnę mafiom VAT-owskim, jest twarzą kampanii PiS, bardzo dobrze zarządza sprawami kraju, jest skuteczny i stąd ten atak na niego. 

pt1_1449.jpg

Izabela Leszczyna (posłanka, PO): Jakim mafiom PiS zabrał miliardy, o których mówi Morawiecki ? Jakie są nazwiska mafiozów i nazwy firm, które oszukiwały i nie płaciły podatków? Na ile lat ich skazano? I dlaczego luka VAT to wciąż ponad 30 mld zł, których brakuje w budżecie? Pewne jest tylko, że PiS wziął miliony.

Jan Vincent Rostowski (były minister finansów): Udaje, że zabrał miliardy jakimś bliżej nieznanym mafiom, aby uzasadnić, że daje miliony swojej bardzo konkretnej mafii pisowskiej - w nagrodach dla ministrów i milionowych zarobkach w spółkach. Typowe goebelsowsie gołosłowie.

Piotr Kupś (bloger, Ruch Wku***onych): Jeżeli Beata Szydło mówi, że nie ma pieniędzy w budżecie na podwyżki dla nauczycieli, czy to oznacza, że wszystkie przechwałki Morawieckiego na temat uszczelnienia VAT, miliardów odebranym mafiom, postępującym dobrobycie i świetnej kondycji polskich finansów, były kłamstwem?

            Popierasz Suskiego - kciuk w górę!


+ 5
- 844

Polub Polityczek.pl