8651013872_fd004365ee_z_1.jpg

Papież Franciszek wypowiedział się na temat pedofilii wśród księży Kościoła Katolickiego. Ojciec Święty wskazał szatana za winnego pedofilii w Kościele. 

- Szatan zawsze stara się zniszczyć człowieka: tego Człowieka, którego Daniel widział i o którym Jezus mówił do Natanaela, że wstąpi do chwały. Od początku mówi nam o tym Biblia, o zwodzeniu, aby zniszczyć, o Szatanie. Być może z zazdrości. (...) Jest przebiegły, mówi o tym pierwsza karta Księgi Rodzaju, jest sprytny. Przedstawia sprawy tak, jakby były dobre. Ale jego celem jest zniszczenie. A aniołowie nas bronią. Bronią człowieka i bronią Boga-Człowieka, Jezusa Chrystusa, który jest najdoskonalszym z rodzaju ludzkiego. Z tego powodu Kościół oddaje cześć aniołom, gdyż będą oni w chwale Boga, ponieważ bronią wielką ukrytą tajemnicę Boga, a mianowicie, że Słowo przyszło w ciele. Nie należy traktować diabła jako mit, symbol czy ideę. To sprawia, że popełniamy błąd i opuszczamy gardę. Diabeł żyje, ma się dobrze i działa - wypowiadał się papież Franciszek, obarczając winą szatana za pedofilię wśród duchownych Kościoła katolickiego.

- W krajach gdzie dokonano śledztw liczbę księży pedofilów szacuje się na 5-7 proc. i kilkadziesiąt ofiar na księdza. Daje to ok. 25 tys dzieci skrzywdzonych w Polsce i ponad tysiąc sprawców. Czas najwyższy ich powstrzymać - apeluje dziennikarz Jakub Bierzeyński.

Pope_Francis_in_March_2013_b.jpg

Kuba Wątły (publicysta, Fundacja Obywatelska): XXI wiek. Coraz więcej państw na świecie, w tym Polska, odkrywają mroczne karty funkcjonariuszy kościoła katolickiego, którzy przez dziesiątki lat świadomie gwałcili tysiące dzieci, wykorzystać do tego swoje stanowisko w strukturze jedynej takiej instytucji, wykorzystującej irracjonalny strach przed wymyślonym przez tę instytucję równie irracjonalnym piekłem. A wszystko po to, by pomnażać majątek kościoła i jego książąt przez dwa tysiące lat. Polska to jeden z ostatnich banków, z którego kler może czerpać pełnymi garściami, wszak od 1989 roku, ma na swoich usługach polityków wszystkich partii, którzy z niebywałą wręcz gorliwością, przynoszą w zębach swój kraj, kawałek po kawałku, wraz z 19 mld zł rocznie. I nagle wypowiada się szef tej organizacji.
I nagle, w Polsce, także szatan, oprócz zgwałconych dzieci, będzie winien zbrodni pedofili. Nie kościół. Nie jego struktura. Nie jego pracownicy, za których to zresztą my płacimy. Trzeba być wyjątkowym szubrawcem, żeby w taki sposób podsycać stan społecznej niewinności gwałcącego dzieci kleru.

           Popierasz Franciszka - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl