aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdrotkyokghhhh.jpg

Krzysztof Skiba wypowiedział się o życiu w Gdańsku. Artysta ceni sobie mieszkanie w nadmorskiej miejscowości.

O Gdańsku jest głośno w ostatnich dniach w związku z rocznicą śmierci Pawła Adamowicza. 13 stycznia 2019 r. prezydent Gdańska został zamordowany w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto od tego momentu na zawsze będzie już kojarzone z tą właśnie tragedią.

Życie w Gdańsku

Na ten temat głos postanowił zabrać na swoim profilu społecznościowym Krzysztof Skiba. Zdaniem muzyka w mieście żyje się znakomicie, bo... nie rządzą w nim politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Urodziłem się w Gdańsku i mieszkam tu od wielu lat. Według niezależnych rankingów - choćby portalu Numbeo - Gdańsk jest najlepszym miastem do mieszkania w Polsce. Jednym z 30 najlepszych miast w Europie. Jedynym polskim miastem w pierwszej setce najlepszych miejsc do życia na świecie. Rankingi turystyczne biorą pod uwagę różne czynniki; od klimatu po wygodę życia, od dostępu do kultury, po komunikacje, od czystości powietrza po jakość wody - chwali miasto Skiba.

- Żaden ranking nie uwzględnia jednak czynnika niezwykle istotnego. W Gdańsku nie ma PiSu. To miasto wolne od tej szkodliwej partii i dlatego żyje się tu wyśmienicie. Żadne nieudacznie robione i zakłamane filmy tego nie zmienią. Gdańsk to miasto wolnych ludzi. Dlatego tak bardzo wkurza wodza z Żoliborza. Jeszcze niejeden film Latkowskiego przed nami i niejedna prowokacja. Ale przetrzymamy to. A latem i tak wszyscy spotkamy się w Gdańsku. Bo przecież nie w Kraśniku - stwierdza artysta.

139025915_3764754996914879_820699949327310507_o_1.jpg

          Popierasz SKIBĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl