aaaaaaaaaaaaaaaaaadrifrifif.png

Szymon Hołownia skomentował decyzje restauratorów, którzy postanowili otworzyć swoje biznesy mimo obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

W wielu punktach w Polsce właściciele lokali gastronomicznych przestali zwracać uwagę na trwające obostrzenia. Bunt jest coraz bardziej widoczny, a władza nie wie na ten moment jak zareagować.

Właściciele gastronomi przestają się bać sanepidu i ewentualnych kar. Jak deklarują, otwierają się, ponieważ zmusza ich do tego sytuacja finansowa.

Hołownia o restauratorach

Szymon Hołownia zabrał głoś nt. zachowania "zbuntowanych restauratorów" którzy walczą o swoje przetrwanie. Polityk rozumie decyzje przedsiębiorców, ponieważ jak zauważa w swoim wpisie na Facebooku - ci ludzie zostali zdradzeni przez państwo.

- Kilka godzin temu w Krakowie otworzyła się restauracja. Wcześniej zrobiło to kilka lokali w różnych miastach. W niedzielę, za nimi pójdą następni. Zaczynający się właśnie bunt ludzi, którzy zdradzeni przez państwo postanowili, wbrew wszystkiemu, walczyć o przetrwanie, będzie trudny po powstrzymywania. Nie sądzę, że drobni przedsiębiorcy, bo to głównie oni decydują się na ten desperacki krok, będą gotowi uwierzyć jeszcze w obietnice rządu. Nie podejrzewam, że przestraszą się kar. Po miesiącach zaciskania pasa i patrzenia jak władza zaciskać go nie musi, idą na wojnę z systemem, który zamiast ich chronić przed zarazą, zostawił samych. Bez środków na przetrwanie, bez pomysłu na dziś i bez planu na potem" - broni Hołownia właścicieli restauracji.

Lider ruchu Polska 2050 nie wierzy już w dialog między przedsiębiorcami a rządem.

- Ten rząd nikomu już niczego nie wytłumaczy. Nie odzyska utraconego na skutek setek afer i kłamstw zaufania. Obawiam się, że czas na dialog społeczny, budowanie strategii - został bezpowrotnie stracony. Jedyne, co może powstrzymać zdesperowanych przedsiębiorców przed całkowitym zerwaniem wszelkich obostrzeń to szybka i adekwatna wypłata odszkodowań. Jeśli się to nie wydarzy bardzo szybko, będziemy mieli w Polsce kolejny otwarty front - przewiduje Hołownia.

        Popierasz HOŁOWNIĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl