aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdrtplgpgggg.png

Cezary Gmyz podzielił się z internautami wiedzą na temat wirusa COVID-19.

Pandemia nie zwalnia, a szczepienia idą bardzo wolno. Narodowy System Sczepień musi zdecydowanie przyspieszyć jeżeli chcemy przynajmniej do końca roku zaszczepić większą część społeczeństwa.

Obecnie ze szczepionki skorzystało 309 620 osób. Władza zapewnia, że będziemy niedługo w stanie zaszczepić kilka milionów osób miesięcznie.

- Od 25 stycznia, kiedy ruszy system masowych szczepień, będziemy mogli wykonywać miesięcznie od 3,5 do 4 milionów szczepień. Dzisiaj jesteśmy ograniczeni wielkością dostaw - powiedział Michał Dworczyk z Kancelarii Premiera.

Na uspakajające glosy ze strony rządu ws. tempa szczepień odpowiada wicenaczelny "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński. - Panie Dworczyk, dlaczego manipuluje pan liczbami? W przeliczeniu liczby zaszczepionych na 100 mieszkańców - a to jest miarodajny wskaźnik, Polska jest w UE w drugiej dziesiątce. Według danych z wczoraj na 14. miejscu - zwrócił się dziennikarz do polityka.

Gmyz

O epidemii wypowiedział się na Twitterze Cezary Gmyz. Korespondent TVP w Niemczech stwierdza, że rozmawiał z lekarzem (nazwiska nie zdradza) o koronawirusie.

- Jedynym rozwiązaniem na szybkie pożegnanie się z pandemią jest lockdown totalny. Zgromadzenie zapasów na dwa tygodnie i zamknięcie wszystkiego i zakaz poruszania się i kontaktowania się z kimkolwiek spoza własnego mieszkania - pisze Gmyz.

Reakcje internautów:

"Trzeźwy był? :) Izolacja i te wszystkie chore obostrzenia=obniżenie odporności=więcej chorych=więcej zgonów-niekoniecznie covidowych. Tak się można bawić do końca świata".

"Ten lekarz to z jakiego szpitala, że tak nieśmiało zapytam?".

"To jest niemożliwe. Nie da się wyłączyć elektrowni, systemów bankowych, niektórych linii produkcyjnych, węzłów internetowych, pogotowia, oiom-ów.. (mógłbym wymieniać), a bez tego nie przerwiemy transmisji, bo wystarczy kilku nosicieli, żeby wróciło...".

"A jest pan pewien, ze to był lekarz, a nie pacjent? Wie pan, takiego specjalistycznego szpitala...".

         Popierasz GMYZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl