aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdrotktogkotgggg.jpg

Konrad Piasecki krytycznie wypowiedział się o zmianach, które zaszły w ostatnich latach w wymiarze sprawiedliwości.

Szybciej, sprawniej i bardziej przejrzyście dla obywatela - tak miały pracować sądy po zmianach, które wprowadzili rządzący. Jak jest? To może każdy ocenić sam, jednak z całą pewnością nie jest szybciej. Za przykład może posłużyć sprawa zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w 2019 r.

Sprawa stoi w miejscu i ma się zebrać trzeci zespół biegłych psychiatrów, aby ocenić Stefana W.

Właśnie w kontekście sprawy Adamowicza o zmianach w wymiarze sprawiedliwości wypowiedział się Konrad Piasecki. Dziennikarz krytycznie ocenia zmiany wprowadzone przez obóz Zjednoczonej Prawicy. 

- Jeśli po wielkich reformach i "chwyceniu cugli" przez ministra Ziobrę, prokuratura, przez dwa lata, nie jest w stanie skończyć śledztwa w kryminalistycznie i prawnie prostej sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza, to obrazuje to sukces wszystkich tych reform - stwierdza Piasecki na Twitterze.

Do 2 rocznicy śmierci prezydenta Gdańska odniósł się także przewodniczący PO Borys Budka.

- 2 lata temu człowiek chory z nienawiści, karmiony kłamstwem sączonym przez reżimowe media, dokonał politycznego zamachu na Pawła Adamowicza - męża, ojca, dobrego człowieka. Do dziś sprawca tego mordu nie został osądzony. Ale przyjdzie czas, że winni zaniedbań zostaną rozliczeni - zapowiada Budka w kontekście wolno toczącej się sprawy.

     Popierasz PIASECKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl