aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfgyuhh.jpg

Stanisław Karczewski (PiS) skrytykował wystąpienie Bogdana Zdrojewskiego w Senacie.

Zdrojewski zabrał głos w Senacie nt. stanu państwa. Nie zabrakło gorzkich słów na temat systemu ochrony zdrowia.

- Mamy wzrost inflacji rekordowy w Europie, wzrost bezrobocia z najpoważniejszą utratą miejsc pracy, mamy wzrost podatków rozmaitych - od cukrowego po psa, wzrost zadłużenia z rozmaitymi sztuczkami, wzrost omnipotencji państwa, wzrost kar rozmaitych, mandatów, dewastacja finansów samorządowych i rekordowy spadek nakładów inwestycyjnych - krytykował Zdrojewski stan państwa.

Senator Koalicji Obywatelskiej mówił o sytuacji w ochronie zdrowia.

- Służba zdrowia dziś jest tematem nr 1., a ona jest w fatalnej kondycji. Onkologia w stanie agonii. Kardiologia, chirurgia, OIOMY - w stanie opłakanym. Śmiertelność mamy najwyższą po 2 wojnie światowej - zauważał polityk.

Wystąpienie Zdrojewskiego nie spodobało się senatorowi Stanisławowi Karczewskiemu. Wicemarszałek Senatu broni na Twitterze stanu służby zdrowia a jej krytykę określa mianem obrażania m.in. lekarzy.

Jednak równoległe rzeczywistości istnieją. Panie marszałku, senatorze. Nikogo nie obrażam. Także Pana. Nie mam w zwyczaju. Raczej opisuje stan rzeczy. Apeluje. Wyrażam szacunek do tych, którzy ratują ludzkie życie w niezwykle trudnych warunkach. I się niepokoję niezwykle wysoką śmiertelnością naszych Rodaków. Rekordową - odparł Zdrojewski.

Internauci do Karczewskiego:

"Przypomni pan, kto podjął decyzję o przekazaniu 2 mld na telewizję rządową, zamiast dofinansować onkologię? Za katastrofalny stan służby zdrowia odpowiadają rządzący, to, że służba zdrowia jeszcze działa to wyłącznie zasługa personelu medyczne".

"Proszę spróbować umówić się do okulisty na NFZ".

"2 mld rocznie na TVP, 70 mln zł na wybory których nie było, 2 mld zł na bezsensowny przekop Mierzei, 12 mld zł w latach 2020-23 na CPL, 370 mln zł na respiratory od handlarza bronią, których nie ma. Ile chorych na raka, którzy przegrali z chorobą można było za to uratować?".

"Przecież to prawda, służba zdrowia jest w katastrofalnym stanie, ponieważ, partia, do której pan należy, postanowiła przeznaczyć miliardy złotych, tak potrzebne pacjentom, na propagandowe szambo w tvpis. Niech już pan lepiej zamilknie".

    Popierasz KARCZEWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl