50214828197_d736288e59_c.jpg

Senat potępił wydarzenia w Kapitolu w Stanach Zjednoczonych. Nie było jednak jednomyślności wśród senatorów.

Kilka dni temu Marszałek Senatu komentował atak na Kapitol, zwracając się do Amerykanów; - Drodzy Amerykanie. USA to latarnia morska wolnego świata. Jeśli zdradzicie lub porzucicie podstawy demokracji, świat zmieni się dramatycznie - ostrzegł Grodzki.

Następnie dowiedzieliśmy się, że Senat zamierza przyjąć rezolucję potępiającą zachowanie zwolenników Donalda Trumpa w Kapitolu.

I tym razem okazało się, że większość senacka jak i politycy Prawa i Sprawiedliwości nie potrafią mówić jednym głosem choćby w sprawie tak oczywistej.

- Skandal! Przedstawiamy Rezolucję Senatu o "solidarności z narodem amerykańskim po tragicznych wydarzeniach w Waszyngtonie", "gotowości do współpracy z nowymi władzami USA" i "wzmocnienie zasad wolności, demokracji i praworządności". Senatorowie PiS przeciw! A MSZ bojkotuje komisję - krytykuje zachowanie opozycji senackiej senator Marcin Bosacki (KO).

Komentarz odnoszący się do postawy PiS-u umieścił w sieci senator Krzysztof Brejza.

Reakcje internautów:

"Nie są chętni do współpracy z kimkolwiek, praworządność to nie jest ich priorytet. Nie ma się co dziwić, że nie podpisali".

"Widzieliście tych wyborców Trumpa, takie same prymitywy jak ci PiSowcy...".

"Ależ wyszła prawdziwa twarz PISu".

"Trzeba wysłać to info do amerykańskiej ambasady!".

           Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl