ErX78lsW4AIf0Ug.jpg

Kancelaria Prezydenta pochwaliła się w mediach społecznościowych aktywnością Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Niewiele osób pamięta, że Polska ma prezydenta. Jeszcze mniej przypomina sobie o Pierwszej Damie.

Kancelaria Prezydenta postanowiła jednak przypomnieć o osobie Agaty Dudy. Wszystko w kontekście trwających ferii zimowych. Z tej okazji Duda nagrała film, na którym czyta dzieciom bajki.

"Trwają Ferie po królewsku online przygotowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi. W dniach od 4 do 17 stycznia 2021 r. na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram oraz Twitter rezydencji i blisko 50 instytucji, które włączyły się w akcję, publikowane są aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich. Wśród propozycji pojawiły się m.in. wirtualne spacery, spektakle, koncerty, filmy, warsztaty, gry, quizy, konkursy, podcasty, słuchowiska czy audycje - informuje Kancelaria Prezydenta.

- Dzisiaj Agata Kornhauser-Duda przeczytała jedną z legend w cyklu „Królewskie Bajki": „Opowieść o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu króla Stasia" autorstwa Juliana Ejsmonta - dodaje KP.

Na prezydentowej suchej nitki nie zostawili internauci;

"Królewskie ferie dla dzieci pracowników restauracji, hoteli, siłowni i branży rozrywkowej? Może zastanowilibyście się, czy mają co jeść, gdy ich rodzice tracą dorobek życia. Laptopy, internet dla dzieci z ubogich rodzin do nauki online? Nie mają chleba...? Niech jedzą ciastka!".

"Pierwsza Dama niech poczyta prezydentowi konstytucję, bo jej nie zna".

"Co za zaangażowanie. A mogłaby na przykład włączyć się w akcję promowania szczepień, ale po co".

"Darmozjad w pięknej sukience, siedzi w pałacu utrzymywanym za nasze i czyta.
Dzieciom. Tym, których rodzice walczą z nowotworami w szpitalach okradzionych z pieniędzy, jednym podpisem, im też czyta?".

            Bronisz DUDY - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl