1-24803.jpg

Straż Graniczna została wyróżniona przez Ordynariat Polowy. Uroczystość odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

- Dzisiaj nadszedł czas, aby dostrzec i powiedzieć to wielkie „Dziękujemy” Straży Granicznej. (...) Nastąpił wielki paraliż, kiedy zaatakował ten podstępny wróg, któremu na imię koronawirus. Ja też doświadczyłem tego paraliżu. Ale Straż Graniczna, jej funkcjonariusze nie dali się opanować lękom. Dzień i noc stali na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny i jej granic. (...) Panie Generale, na ręce pana chcę podziękować wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej, bo wszyscy dobrze zasłużyliście się. To wyróżnienie i te medale mówią, że walczyliście o wartości najwyższe i odnieśliście zwycięstwo. Nie zawiedliście na żadnej z granic - mówił biskup Józef Guzdek.

Komendant Główny Straży Granicznej Tomasz Praga był bardzo zadowolony. - Z ogromną radością i satysfakcją odebrałem przyznane Straży Granicznej wyróżnienie „Benemerenti”. (...) Dziś w imieniu własnym i odznaczonych dziękuję za wręczone medale „MILITO PRO CHRISTO”. Będą one nam zawsze przypominać w służbie i w życiu codziennym, że powinniśmy i musimy kierować się najwyższymi wartościami takimi, jak prawda i sprawiedliwość - komentował Praga.

***

Uroczystość oburzyła w sieci byłego posła Krzysztofa Króla, któremu nie spodobało się, że przedstawiciel Kościoła przypomina funkcjonariuszom publicznym "prywatne odznaczenia".

- Mamy rozdział kościoła od państwa, a mundur to nie choinka - pisze Król na Twitterze.

Wydarzenie skomentowali internauci;

"Tak oznaczają swój teren",

"Polski mundur zhańbiony",

"A od kiedy to jesteśmy państwem wyznaniowym ? Wstyd, Polska to świeckie państwo, a nie wydmuszka wyznaniowa",

"Rzeczpospolita klerykalna. Po wynagrodzenia proszę się zgłaszać do najbliższego dekanatu". 

1-24801.jpg

          Popierasz KRÓLA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl