aaaaaaaaaakdrokrofgg.jpg

Krzysztof Bosak skomentował działanie platform społecznościowych przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Facebook, Instagram i Twitter - na tych stronach Donald Trump przestał mieć możliwość publikowania treści w związku z oskarżeniem, że "podżega" do łamania prawa.

Najbardziej oburzeni sprawą wydają się być przedstawiciele polskiej prawicy, którzy od kilkunastu godzin atakują amerykańskie firmy technologiczne.

- Żyjemy już oficjalnie w świecie podwójnych standardów w Big Tech. Twitter zablokował Trumpa za rzeczy, na które pozwala innym przywódcom. Google zablokował Parler żeby nie stał się konkurencją Twittera. Apple postawiło Parlerowi warunki, których nie wymaga od Facebooka i Twittera - krytykuje Krzysztof Bosak.

Poseł Konfederacji umieścił na Twitterze wpis, w którym ocenia, że Stany Zjednoczone przestały być dla Polaków "symbolem wolności".

- Dziś USA są światowym liderem produkcji i wdrożeń nowoczesnych systemów cenzury i kontroli opinii - argumentuje były kandydat na urząd prezydenta Polski.

Reakcje internautów;

"Nic mnie tak nie śmieszy jak płakanie prawaków, kiedy prywatna firma ich odcina, a chwile wcześniej krzyczą o świętej własności prywatnej. Nich się zdecydują, bo co dzień to inny zdanie na ten temat".

"Tolerancja ma swoje granice. Nie można tolerować wszystkiego, a w szczególności populizmu i nacjonalizmu, który siłowo dąży do obalenia demokracji liberalnej. Tam aparat państwowy ma wachlarz możliwości na wypadek gdy dojdą do władzy skrajności".

"Model chiński w realizacji. Totalna kontrola internetu".

"Czy wolnością nie jest to, że to właściciel decyduje kto korzysta z jego usług?".

          Popierasz BOSAKA - kciuk w górę!


+ 13
- 685

Polub Polityczek.pl