21e85527abe6c349b5211ec363d5f7e6860000.png

Mariusz Max Kolonko zareagował na decyzje portali społecznościowych ws. prezydenta Donalda Trumpa.

Trump został zablokowany przez Facebooka na okres beztreminowy - przynajmniej do oddania władzy Joe Bidenowi (20 stycznia). Twitter postanowił zablokować amerykańskiego prezydenta na stałę za "podżeganie do przemocy". 

- Uważamy, że ryzyko związane z pozwoleniem prezydentowi na dalsze korzystanie z naszych usług jest po prostu zbyt duże. Dlatego przedłużamy blokadę jego kont na Facebooku i Instagramie - oświadczył CEO Facebooka Mark Zuckerberg.

Oświadczenie wydały także władze Twittera; - W kontekście przerażających wydarzeń w tym tygodniu, w środę wyjaśniliśmy, że dodatkowe naruszenia zasad Twittera mogą potencjalnie skutkować takim właśnie tokiem działań. (...) Nasze ramy interesu publicznego istnieją po to, aby umożliwić opinii publicznej możliwość bezpośredniego słuchania wybieranych urzędników i światowych przywódców. Opiera się to na zasadzie, że ludzie mają prawo do jawnego rozliczania władzy - czytamu w komunikacie Twittera, według którego profil Trumpa łamał regulamin platformy i dlatego został zablokowany.

Reakcja Kolonki

Na zachowanie potentatów technologicznych odpowiedział nomen omen na Twitterze Mariusz Max Kolonko. Dziennikarz, który niedawno ogłosił siebie prezydentem Polski domaga się wprowadzenia "derektywy 66" na terenie Polski.

- Minionej nocy zostaliśmy zaatakowani przez firmy >znak Gwiazdy Dawida< Facebook, Twitter, GOOGLE, APPLE. Na FB ponownie zablokowano a konto Prez.USA D. Trumpa na TT-usunięte. Wyprzedziłem atak (...) przygotowując DYREKTYWA 66. (...) Wprowadzam na terytorium stanu Polska DYREKTYWE 66 - pisze Kolonko i następnie dodaje, na czym ma polegać dyrektywa.

- "DELEGALIZACJA instytucji, organizacji, portali i partii polit. I innych jednostek org. finansowanych bądź współfinansowanych przez G.Schwartza (Sorosa)".

- "całkowita KONFISKATA MIENIA w/w org. w razie kont.przez nie działaności po 30 dn. od ogłoszenia".

- "75% PODATEK MONOPOLOWY od zysków (revenues) na #Facebook #Twitter #Apple #Google".

- "Wdrożenie w trybie natychmiastowym ustawy procedowanej przez MS Ziobro zezwalającej ob. stanu Polska na dochodzenie $$odszkodowań od FB i TT za blokady kont i cenzurę".

Dziennikarz domaga się także oznaczania "Gwiazdą Dawida" firm w Polsce oraz apeluje do biznesmenów o "zbudowanie własnego niezależnego od polityków i wpływów obcych komunikatora w sieci".

        Szanujesz KOLONKĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl