aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldpldplffff.png

Paweł Kukiz gościł w piątek w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. Polityk skomentował weto prezydenta Andrzeja Dudy.

W piątek dowiedzieliśmy się, że prezydent Andrzej Duda zdecydował się zawetować ustawę PiS-u o działach administracji.

- W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z zapleczem pana prezydenta i samym prezydentem, aby omówić te zastrzeżenia, które prezydent zgłaszał do tej ustawy. Jestem przekonany, że nowy projekt ustawy spełni również te wymagania, których oczekuje pan prezydent - oświadczył rzecznik rządu Piotr Muller.

Sprawę weta skomentowali przedstawiciele opozycji.

Władysław Kosiniak Kamysz (PSL): Że kłócą się ze wszystkimi dookoła, wiemy od zawsze. Ale że sami wezmą się za łby, w tak kluczowej dla funkcjonowania państwa i jego administracji sprawie, to jednak nowość. Weto Andrzeja Dudy to wotum nieufności dla Mateusza Morawieckiego. Maski opadły, ich łączy już tylko władza.

Krzysztof Bosak (Konfederacja): Weto wymierzone w ustawę dotyczącą organizacji rządu to jasny sygnał: prezydent chce negocjować z Jarosławem Kaczyńskim. Chcąc mieć wpływ na cokolwiek prezydent musi wetować - inaczej będzie lekceważony i pomijany. Szkoda, że już stracił okazję do zawetowania nowych podatków.

Borys Budka (PO/KO): Jedna jaskółka wiosny nie czyni i weto nie zmienia mojej oceny na temat prezydenta. Widocznie nawet Andrzej Duda, który zawsze był podpisującym wszystko, dostrzegł, że jest to wyjątkowy bubel.

***

Wypowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej skrytykował w rozmowie z Wirtualną Polską poseł Paweł Kukiz.

- Ta ustawa wzmacnia rząd (...) jest rzeczą naturalną, że każdy prezydent wolałby więcej uprawień dla siebie, a nie dla rządu. (...) Nie zgodzę się z lekceważącym podejściem pana Budki (...), który niezbyt ładnie wypowiadał się o panu prezydencie. Ja bym na miejscu pana Budki pana prezydenta troszeczkę pochwalił. (...) To jest ta druga kadencja, on nie musi być tak życzliwy partii władzy, jak w pierwszej kadencji - bronił Kukiz prezydenta Andrzeja Dudy.

n83717218.jpg

         Popierasz KUKIZA - kciuk w górę!


+ 27
- 1754

Polub Polityczek.pl