49501024942_ec33d64107_c_3.jpg

Wadim Tyszkiewicz odniósł się do ataków TVP na polityków opozycji. Wszystko w kontekście wydarzeń w Kapitolu.

Nie milkną komentarze dotyczące aktywności TVP Info związanej z atakiem zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol.

W dzień ataku na budynek Kapitolu redakcja TVP Info umieściła w sieci artykuł, w którym mogliśmy przeczytać; "Zamieszki na Kapitolu. Część demonstrantów zaczęła zachowywać się na sali obrad jak polska opozycja".

Słowa te wywołały lawinę krytyki skierowanej w stronę publicznego nadawcy.

- Nie ma takiej granicy podłości, której nie przekroczy TVP Info, Kurski. Posłowie opozycji powinni pozwać autora tego "tekstu" - oceniała dziennikarka Aneta Mościcka.

Tak też się stało. Władze Platformy Obywatelskiej zapowiedziały złożenie pozwu przeciwko TVP.

Komentarz Tyszkiewicza

Niezależny senator Wadim Tyszkiewicz odniósł się na Facebooku do ataków TVP na opozycję. Polityk porównuje pracowników telewizji do osób, które wtargnęły na Kapitol.

"Mam nadzieję, że ci podli ludzie, szczujący Polaków przeciw Polakom, stojący za tymi niegodziwościami pogrążającymi nasz kraj, zapłacą kiedyś za to odpowiedni rachunek. Jest gdzieś granica pospolitego chamstwa, prymitywizmu, ale i zwykłej ludzkiej godności, którym tym ludziom brakuje. Będą chodzili z piętnem hańby do końca życia. Panie Kurski, pani Holecka, nie będzie zmiłuj. Ci ludzie godności nie mają. To taki sam "motłoch" (przepraszam za wyrażenie, ale inaczej się nie da) jak ta dzicz atakująca Kapitol. Porównywanie tego co wydarzyło się na Kapitolu, do protestów w Polsce, jest zwykłym, pospolitym chamstwem.

Ja mogę tylko powiedzieć za siebie: ja tym ludziom łamiącym w Polsce prawo, nadużywającym władzy, służącym ślepo złej sprawie, nie daruję i będę robił wszystko, co w mojej mocy, żeby ci podli ludzie ponieśli za swoje niegodziwości adekwatną odpowiedzialność. I niech mi nikt nie pisze, co robiła PO i jak odpuściła przestępcom, którzy dzisiaj zasiadają w ministerialnych ławach. Ja mówię za siebie - nie odpuszczę".

       Popierasz TYSZKIEWICZA - kciuk w górę!


+ 814
- 4

Polub Polityczek.pl