26117081030_c7c9a7cdec_c_1.jpg

Antoni Macierewicz pojawił się na antenie telewizji Trwam ze swoim cotygodniowym felietonem "Glos Polski".

Z wystąpienia Macierewicza dowiedzieliśmy się kiedy mają zostać opublikowane wnioski podkomisji smoleńskiej w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Nową datą, jaką ogłosił były szef Obrony Narodowej, jest... czas po pandemii COVID-19.

- Gdy skończy się wreszcie pandemia koronawirusa, komisja będzie mogła się spotkać, a raport zostanie opublikowany. Mam nadzieję, że przetnie on wszystkie działania antypolskie, z jakimi mamy do czynienia - zapowiedział Macierewicz.

- 11 stycznia minie 10. rocznica opublikowana raportu pani Anodiny, szefowej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, który badał tragedię smoleńską. Raport jest czymś nieprawdopodobnym i zupełnie szczególnym, bo zamiast rzeczywiście zbadać wydarzenia, skupił się na oskarżaniu polskich pilotów i polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który miał rzekomo wymuszać na pilotach ich „nieodpowiedzialne” decyzje. (...) Wszystkie te sformułowania nie mają nic wspólnego z prawdą i są produktem komunistycznych służb specjalnych, które nadal odgrywają w Rosji olbrzymie znaczenie - mówił polityk PiS.

***

Na słowa polityka PiS odpowiedział na Twitterze Maciej Lasek. Poseł Koalicji Obywatelskiej ocenia, że raport smoleński zostanie opublikowany "po pandemii, czyli nie wiadomo kiedy".

- Fałszowanie historii jak za komuny - dodaje Lasek.

     Popierasz MACIEREWICZA - kciuk w górę!

+ 6
- 839

Polub Polityczek.pl