zrzut_ekranu_2019-03-18_o_07.51.59_1.png

Magdalena Środa skomentowała atak zwolenników prezydenta Donalda Trumpa na Kapitol. Prezydent USA nie potrafi pogodzić się z porażką w wyborach prezydenckich.

W Waszyngtonie odbył się w środę wiec poparcia sympatyków Trumpa. W jego czasie rozdawano m.in. gazety z tytułem na pierwszej zdrowie, że Trump wygrał wybory prezydenckie z Joe Bidenem.

Po wiecu zwolennicy Trumpa ruszyli na Kapitol, gdzie senatorowie mieli zatwierdzić wybór Bidena na urząd prezydenta. Uroczystość przerwano ze względów bezpieczeństwa.

Wskutek zamieszek w świątyni amerykańskiej demokracji zginęły 4 osoby.

- 4 osoby nie żyją, 50 osób jest zatrzymanych, a to nie koniec agresji i nienawiści Trumpa, ale dla Dudy to dowód na demokrację i praworządność. To ma być żart? - pyta poseł Franciszek Sterczewski.

Przypomnijmy, prezydent Andrzej Duda umieścił w sieci lakoniczne oświadczenie odnoszące się do zamieszek w USA. - Wydarzenia w Waszyngtonie to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych, które są państwem demokratycznym i praworządnym. Władza zależy od woli wyborców, a nad bezpieczeństwem państwa i obywateli czuwają powołane do tego służby. Polska wierzy w siłę amerykańskiej demokracji - oświadczył PAD.

Komentarz Środy

Na wydarzenia w USA zareagowała na Facebooku prof. Magdalena Środa. Zdaniem uczonej w przyszłości możemy być świadkami podobnych scen w Polsce.

"Atak na Kapitol jest atakiem na demokrację; łatwo ją dziś atakować bo jest osłabiona i poraniona rządami tego głupka Trumpa. Obawiam się, że PiS wiernie skopiuje amerykański casus i nie odda władzy nawet po wyborach. Będzie "bronił" sejmu, senatu i rządu bojkotując demokrację, przywołując casus Ameryki i mając "u boku" Maryję, huzarów, Smoleńsk i Jędraszewskiego. Bo nasi przywódcy lubią wszystko robić z przytupem lub na klęczkach. Czy myślicie, że ktoś z naszego rządu potępi atak na Kapitol i demokratyczny rezultat wyborów?" - komentuje Środa. 

          Popierasz ŚRODĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl