127063418_284997889620603_5168671746455935279_n.jpg

Klaudia Jachira wsparła "Tygodnik Powszechny" po tym jak Archidiecezja Krakowska zdecydowała się nie przedłużać gazecie najmu wieloletniej siedziby.

Kika dni temu dowiedzieliśmy się, że redakcja TP musi wyprowadzić się z zajmowanego przez siebie lokum, ponieważ władze AK nie chcą jej dłużej widzieć przy ul. Wiślanej 12.

TP rozpoczął w sieci zbiórkę pieniężną na swoją nową siedzibę, która okazała się sukcesem. - Państwa fenomenalna odpowiedź na zbiórkę - prawie 100 TYS. ZŁOTYCH W 24 GODZINY - pozwoliła nam myśleć nie tylko o kosztach samej przeprowadzki, ale także o przyszłości nowej siedziby. O stworzeniu miejsca na miarę Waszych potrzeb i Waszych oczekiwań - cieszy się redakcja.

Zachowanie AK oburzyło wiele osób. - Komuniści nie dali rady "Tygodnikowi Powszechnemu". Dał rady abp Jędraszewski - krytykuje hierarchę filozof prof. Tadeusz Gadacz.

- Tej decyzji archidiecezji krakowskiej, jak wielu działań jej szefa, nie da się komentować ze spokojem. Nie wystarczy napisać, że to niszczenie polskiego dziedzictwa kulturowego - wypowiada się Grzegorz Rzeczkowski z tygodnika "Polityka".

Do zachowania AK odniosła się w social mediach posłanka Klaudia Jachira.

- To nie Tygodnik się zmienił, to polski kościół skarlał. Nie ma w nim już miejsca na tolerancję, dialog i odwagę przeciwstawienia się dyktaturze. Ma on teraz tłustą twarz Rydzyka, który przyszedł nie wiadomo skąd i podporządkował sobie największą partię w kraju - dodaje posłanka KO.
        Popierasz JACHIRĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl