34548405236_be0e5de608_c.jpg

Zbigniew Ziobro postanowił zwrócić się z zapytaniem do Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.

Polski rząd zgodził się na budżet europejski na lata 2021-2027 mimo zapisu dot. praworządności.

Decyzja PiS-u o przystaniu na warunki państw UE rozwścieczyła koalicjantów partii Jarosława Kaczyńskiego - Solidarną Polskę. Partia Zbigniew Ziobry domagała się weta ze strony rządu jeżeli fundusze europejskie zostaną powiązane z mechanizmem praworządności.

Unia Europejska może w najbliższym czasie podjąć działania wobec Polski czy Węgier w związku z łamaniem przez oba państwa praworządności.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oświadczył w poniedziałek, że wystąpi z zapytaniem do Trybunału Konstytucyjnego. Polityk chce, aby TK stwierdził, że mechanizm dot. praworządności jest niezgodny z polską Konstytucją.

"Jako prokurator generalny wystąpię do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczącego stosowania mechanizmu praworządności" - pisze Ziobro na Twitterze.

- Wiedziałam, że pan jest głupi, ale nie wiedziałam, że aż tak. Rozporządzenie będzie stosowane, a pan niech przestanie się kompromitować - odpowiedziała politykowi dziennikarka Aneta Mościcka.

        Popierasz ZIOBRĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl