b692d067833840b4ba5a11fd4a0971e4.png

Ireneusz Krzemiński skomentował nagonkę na artystów w związku ze szczepionką na koronawirusa.

Od soboty trwają medialne ataki na przedstawicieli kultury, którzy przyjęli szczepionkę na COVID-19 w Warszawskim Uniwersytecie Medyczynym.

Do osób potępiających artystów dołączył premier Mateusz Morawiecki. - Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć potrzebującym. Placówki, które dopuściły tego procederu i osoby, które wykorzystują swoją pozycję do uzyskania szczepionki poza kolejnością szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień - oświadczył szef rządu PiS.

Wiele osób ma wątpliwości co do świadomego zachowania artystów. Publicyści, komentując całą sprawę sugerują, że osoby, które przyjęły szczepionkę, mogły zostać podpuszczone do tego, aby następnie skierowano na nie gniew społeczeństwa.

- A może ktoś wmanewrował popularne osoby do wzięcia udziału w akcji zachęcającej do szczepienia, żeby zdyskredytować popularnych przedstawicieli kultury o wyrazistych poglądach, którzy po prostu chcieli dać przykład? I skończyło się na glanowaniu ich z każdej strony - zastanawia się dziennikarz Jacek Nizinkiewicz z dziennika "Rzeczpospolita".

O zachowaniu władzy względem artystów wypowiedział się na Facebooku prof. Ireneusz Krzemiński. Socjolog z Uniwersytet Warszawskiego staje po stronie ludzi kultury.

"Sądzę, że rozpętanie afery przez rząd wiąże się z tym, że tych kilkunastu, albo kilkudziesięciu znanych osób - acz głównie aktorów - to ludzie, zdecydowanie niechętni PiSowi i ich głupim i groźnym rządom! (...) Dziwię się, że do tego napastliwego chóru przyłączyły się media wciąż niezależne, jak choćby TVN. (...) OD 5 LAT WYBRANA WŁADZA (acz przez mniejszość społeczeństwa) BEZUSTANNIE I SPEKTAKULARNIE ŁAMIE WSZELKIE ZASADY PRAWA I TAKŻE MORALNOŚCI: DOBRYCH OBYCZAJÓW! i JAKOŚ NIE SŁYSZAŁEM O WYBUCHU NIENAWIŚCI DO OSÓB, KTÓRE TAK ROBIĄ...." - ocenia Ireneusz Krzemiński.

      Popierasz KRZEMIŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl