aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfghbu.jpg

Porozumienie Chirurgów zwraca uwagę na mniejsze środki przeznaczone przez władzę na pacjentów onkologicznych.

Stowarzyszenie lekarzy chirurgów umieściło na Twitterze post, w którym informuje o pieniądzach skierowanych przez rządzących dla służby zdrowia, a tam niemiłe zaskoczenie - politycy Zjednoczonej Prawicy zamierzają oszczędzać na zdrowiu Polaków.

- Ponad miliard złotych łącznie mniej pieniędzy przeznaczonych na programy lekowe dla pacjentów (365,3 mln PLN mniej), chemioterapię (o 102,3 mln PLN mniej) i refundację apteczną (minus 577,4 mln PLN) - donosił na jesieni portal Polityka Zdrowotna.

Grudzień 2020;Szpitale leczące chorych onkologicznych otrzymały właśnie nowe rozporządzenia. (...) Może to skutkować koniecznością selekcji chorych wymagających leczenia onkologicznego w roku 2021! - alarmują lekarze.

Oburzenia w związku z decyzjami PiS-u nie ukrywają internauci; "Panie prezydencie Andrzej Duda dziękujemy za kasiorę na TVP! Dzięki temu zdołaliśmy z rodziną zobaczyć przez chwile naszego idola Zenka Martyniuka. Na ten fundusz onkologiczny można jeszcze jakieś pinondze wysupłać? No i żona mnie molestuje o to oczko wodne! Happy Nju Jer".

"Straszyli Polską w ruinie i faktycznie Polska jest w ruinie. Straszyli mafią VATowską, mafia odnalazła się w ich ministerstwie. Duda straszył na wiosnę przymusową eutanazją, PiS właśnie realizuje".

"Właściwie to brakuje słów na skomentowanie tego. Lekką ręką dają na ten kicz zwany TVP tyle kasy... Ja zaniemówiłam , nie wiem, co można więcej rzec".

"Przecież to eutanazja!".

            Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl