photo_62885_1597729558_big.jpg

Mariusz Ciarka wypowiedział się o zawodzie dziennikarza. Rzecznik policji instruuje ludzi mediów, czym powinni się cechować w swojej pracy.

Ciarka nie pierwszy raz zabiera głos nt. pracy mediów. Nie tak dawno mundurowy oskarżał redakcje w związku z protestami przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego.

- Najkrótsza odpowiedź skąd bierze się nienawiść czy agresja w stosunku do policjantów, to jest właśnie odpowiedź dotycząca działalności niektórych mediów. Ja wręcz zauważyłem, że w niektórych mediach nastawionych antyrządowo, wręcz zrobili swego rodzaju nagonkę na policję i policjantów - oskrażał Ciarka.

Mimo wszystko rzecznik policji deklarował, że sympatia w społeczeństwie do policji jest nadal duża. - Policja niezależnie od rządów, jakie w Polsce będą, były, cały czas stoi pośrodku tej barykady. (...) Ja cały czas uważam że sympatia do policji cały czas jest bardzo duża - oceniał.

Sylwester

W ostatni dzień roku rzecznik policji postanowił upomnieć na Twitterze dziennikarza.

- Mogę sobie tylko wyobrazić wkurzenie panujące w Policji na to zrzucanie przez rząd ewentualnej winy i odpowiedzialności za wlepianie absurdalnych mandatów na zwykłych policjantów - napisał Janusz Schwertner (Onet).

Na słowa Schwertnera zareagował dziennikarz Eryk Dominiczak; "Towarzysz Mariusz Ciarka z Wydziału Propagandy powinien zrobić im pogadankę ideologiczno-patriotyczną na Teamsach".

Po tych słowach odpowiedział rzecznik Policji. Komentarz dziennikarza ewidentnie nie spodobał się Mariuszowi Ciarce.

- Dziennikarzy obowiązuje prawo prasowe (rzetelność, obiektywizm, służba społeczeństwu, etyka zawodowa) - krytykuje mundurowy dziennikarza.

- Przecież prawdę napisał - skomentował Krzysztof Słowiński (PO).

- Niech Pan zastanowi się, zanim coś napisze. Nie przystoi tak pisać osobie funkcyjnej w strukturach partii. Lepszego 2021 roku - odpowiedział politykowi oburzony Ciarka. 

        Popierasz CIARKĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl