119228163_3215153595269048_6280267862666934330_n_1.jpg

Joanna Senyszyn skomentowała kandydaturę Roberta Gwiazdowskiego na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich.

Gwiazdowski został zgłoszony na RPO przez Konfederację oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Politycy tych formacji liczą na to, że PiS poprze Gwiazdowskiego w przeciwieństwie do kandydatki KO i Lewicy Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.

- Nie szukamy wrogów na opozycji i nie krytykujemy kandydatur tych partii. Szkoda, że te partie atakują naszą inicjatywę, która ma szansę połączyć zarówno opozycję jak i racjonalną część Zjednoczonej Prawicy - mówił w TVN24 Piotr Zgorzelski. Polityk PSL wzywa dodatkowo do debaty kandydatów na RPO.

Na temat swojej kandydatury wypowiedział się w mediach społecznościowych sam Gwiazdowski. - Sądząc po gwałtowności reakcji, liczbie nieprzychylnych komentarzy, inwektyw i obelg, obrońcy niektórych wolności i praw chyba bardziej niż ja wierzą w to, że PiS mógłby jednak na mnie zagłosować. Bo przecież inaczej by się tak nie denerwowali - stwierdził ekonomista.

O Gwiazdowskim wypowiedziała się za pośrednictwem Twittera Joanna Senyszyn. Posłanka Lewicy porównuje kandydata PSL i Konfederacji do ministra Przemysława Czarnka.

       Popierasz SENYSZYN - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl