129434060_173869590985646_7791532324610644234_n.jpg

Cezary Żak odniósł się w mediach społecznościowych do szczepień przeciwko COVID 19.

Problemem był brak szczepionki i problem jest jej obecność. Do takiego wniosku można dojść po tym jak rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa w Polsce.

Według najnowszego sondażu pracowni IBRIS dla "Rzeczpospolitej" aż 44 proc. deklaruje, że nie zamierza się szczepić na COVID-19, 47 proc. ankietowanych stwierdza, że się zaszczepi, 9 proc. jeszcze nie podjęło decyzji.

- Ponad 4,2 mln zaszczepionych na świecie, w tym ponad 2,8 mln otrzymało szczepionkę firm Pfizer/Biontech. Odnotowano 8 przypadków odwracalnej anafilaksji, poza tym nie zaobserwowano innych poważnych działań ubocznych. Codziennie budujemy zaufanie do szczepień oparte na wiedzy - chwali szczepionkę dr Paweł Grzesiowski.

- Szczepionka przeciw COVID-19 jest bezpieczna. Technologia, w jakiej ją wyprodukowano jest być może najbezpieczniejsza i najczystsza w historii medycyny - ocenia prof. Anna Piekarska z Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Głos Żaka

Cezary Żak z całą pewnością nie należy do grona antyszczepionkowców. Aktor podzielił się w mediach społecznościowych swoją opinią na temat szczepień. Do komentarza artysta dołączył fragment filmu "Skrzydełko czy nóżka".

"I tak się powinno postępować z przeciwnikami szczepień bo to się już we łbie nie mieści jakie to średniowiecze" - stwierdza Cezary Żak na Facebooku. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cezary Żak (@cezaryzak.official)

           Popierasz ŻAKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl