OTYwL3VfMS9jY19kM2Y2NC9wLzIwMTcvMDYvMTkvODI1LzM2MC9kNTdhYmFiNWU5N2M0ZTRiYTllM2Q1ZmQzYjQ3NDkxMi5wbmc.png

Joanna Senyszyn skomentował stanowisko Kościoła ws. szczepień przeciwko wirusowi COVID 19.

Episkopat Polski opublikował w poniedziałek obszerne stanowisko dot. szczepionki na koronawirusa. Podsumowując tekst, można stwierdzić, że Kościół nie zamierza zachęcać do szczepienia się.

- Decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu - czytamy w komunikacie hierarchów.

Stanowisko Kościoła oburzyło wiele osób. - In vitro i aborcja, to jest wybór Kościoła, ale już szczepienia, to jest wybór własnego sumienia... Relatywizm moralny tej czarnej bandy nie przestaje zaskakiwać - wypowiada się bloger Jakub Urbański.

"Zamiast wezwać z ambon by ludzie się szczepili, to ci pier... dalej swoje farmazony", "Szkoda, że takiej kwestii wyboru we własnym sumieniu i indywidualnej odpowiedzialności za swój wybór nie ma np. przy chrzcie. Tu wam nie przeszkadza narzucanie woli przez rodziców. Fajne jest takie wybiórcze stosowanie argumentu wolnej woli" - piszą internauci.

Głos za pośrednictwem Facebooka zabrała także prof. Joanna Senyszyn. Zdaniem posłanki Lewicy biskupi nie zachęcają do szczepień, ponieważ... chcą zarobić pogrzebach.

          Popierasz SENYSZYN - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl