aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdftyhgtgg.jpg

Biskupi wydali oświadczenie na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi. Stanowisko wywołało falę komentarzy.

Episkopat Polski nie włączył się do zachęcania Polaków do szczepienia przeciwko wirusowi COVID 19. W obszernym swoim stanowisku biskupi hierarchowie deklarują, że "decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu”.

- Celem dokumentu nie jest szczegółowa analiza wszystkich aspektów, zwłaszcza medycznych, dotyczących szczepionek. Najważniejszy cel to ukazanie perspektywy moralnej związanej z promowaniem, procesem technologicznym i używaniem szczepionek na SARS COVID-19 - wypowiada się bp Jacek Grzybowski.

- Decyzja o szczepieniu jest kwestią danej osoby co do wyboru i to wyboru we własnym sumieniu. (...) Kościół przypomina o indywidualnej odpowiedzialności każdej osoby za swój wybór - mówi ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier.

***

Do wypowiedzi duchownych oraz stanowiska biskupów ws. szczepionki odniósł się na Facebooku Henryk Sikora. Były działacz "Solidarności" nie ukrywa oburzenia w związku ze słowami przedstawicieli Kościoła.

"CO MA QWA MAĆ SUMIENIE DO SZCZEPIENIA SIĘ?! To kwestia rozumu, wiedzy i zwykłej odpowiedzialności za bliskich za otoczenie i za siebie. Ale ta watykańska mafia sukienkowych zawsze kroczy 200 lat za nauką i za elementarnym rozumieniem tego co dobre dla człowieka. Taka postawa otwiera pole do odmowy szczepienia się przez całą tą ciemnotę kościółkowo pisowską. A NIECH ICH SZLAG TRAFI".

           Popierasz SIKORĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl