aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfihyhyhhhh.jpg

Od niedzieli 27 grudnia trwają w Polsce szczepienia przeciwko wirusowi COVID 19. Szczepionka będzie powszechnie dostępna w połowie stycznia.

Na tę chwilę ze szczepień korzysta personel medyczny. Medycy są grupą najbardziej narażoną na zachorowanie poprzez stały kontakt z osobami zakażonymi.

Od 15 stycznia ruszy ogólnodostępna możliwość zapisywania się na szczepienie. - 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia; zmierzam się tego pierwszego dnia zapisać na szczepienie zgodnie z harmonogramem uzgodnionym w ramach Narodowej Strategii Szczepień - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Trzeba pamiętać, że ich skuteczność zależy od liczby osób, które się zaszczepią - dodał w czasie konferencji szef rządu.

Sondaż

Z najnowszego sondażu pracowni IBRIS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że blisko połowa Polaków zamierza się zaszczepić przeciwko wirusowi COVID 19.

44 proc. badanych deklaruje, że nie zaszczepi się, 9 proc. jeszcze nie wie, a 47 proc. zaszczepi się.

Jak wskazuje sondaż, osobami, które najchętniej deklarują chęć szczepień to osoby powyżej 70 roku życia. Niechęć do szczepionek rośnie wraz ze spadającym wiekiem ankietowanych.

O szczepieniach wypowiedzieli się na Twitterze m.in. Mateusz Murawski (kierownik ds. mediów społecznościowych w CANAL+) oraz posłanka Joanna Senyszyn.

         ZASZCZEPISZ SIĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl