133071048_3607981429251005_6967607890068580894_n.jpg

Bartosz Węglarczyk wypowiedział się o szczepionce przeciwko wirusowi COVID 19. Zdaniem naczelnego Onetu lekarstwo mamy dzięki członkostwu w Unii Europejskiej.

Od niedzieli w Unii Europejskiej odbywają się szczepienia na koronawirusa. W związku z tym nie cichną komentarze, co by było gdybyśmy nie należeli do wspólnoty europejskiej.

Prawdopodobnie byśmy musieli czekać zdecydowanie dłużej na zakupienie/otrzymanie pierwszych dawek lekarstwa, a i ceny byłyby zupełnie inne.

- Okazuje się, że szczepionki trafiają do Polski dzięki UE. Nie dzięki USA, Trumpowi itd., ale właśnie dzięki tej "wyimaginowanej wspólnocie". To powinno dać wszystkim w tym rządzie do myślenia - komentuje poseł Marcin Kierwiński.

Takie samo zdanie ma naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk. Dziennikarz podzielił się swoją opinią ws. szczepionki na Twitterze.

"Szczepionkę na koronę mamy już w Polsce i w tak dużej liczbie nie dlatego, że polski przemysł badawczy wstał z kolan, czy dlatego, że jesteśmy bliskim sojusznikiem USA, ale dlatego, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej" - stwierdza dziennikarz.

- Wielka Brytania nie jest w Unii i miała pierwsza na świecie - odpowiedział jeden z internautów.

- Bo sama ją produkuje. Chiny też. Rosja też. Nie doczytałeś? - skwitował Węglarczyk.

       Popierasz WĘGLARCZYKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl