aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavbgyhyhyhkhhh.jpg

Publicysta Przemysław Szubartowicz skomentował bieżące tematy polityczne. Nie zabrakło przewidywań na rok 2021.

Życzenia świąteczne prezesa PiS. Jeśli Kaczyński - który posortował Polaków - składa życzenia i mówi, że „jesteśmy jedną wielką rodziną i chcemy nią być”, a na jego bombce napisane jest „pokój”, to sorry. Nawet w wigilię ta skrajna obłuda poraża.

Szczepionka na koronawirusa. Wiele osób wyśmiewa cyrk z transmisją z podróży furgonetki z 10 tys. szczepionek w wiaderkach z suchym lodem i gierkowskie relacje z pierwszych szczepień, ale ja to rozumiem. Wprawdzie ma to być pijar dla rządu PiS, ale ciemnogrodzką część Polski warto oświecać. Może się uda. Gdyby nie Unia Europejska, nie byłoby teraz w Polsce szczepionek. Gdyby nie nasza obecność w Unii Europejskiej, Morawiecki nie mógłby się chwalić „narodowym” programem szczepień. Ta sama Unia, którą PiS zohydza, każe jej wstawać z kolan, oskarża o lewactwo, opluwa. Hipokryci.

Nowy Rok. W Polsce tych, którzy uważają, że PiS łamie konstytucję, buduje autokrację i niszczy państwo, nazywa się radykałami, którzy odlecieli. Premiuje się zaś urządzanie się w d*pie, symetryzm, oportunizm. Pisowcy brylują w mediach, daje im się areny do kłamania. 2021 nie będzie inny.

Rezygnacja rządu z "godziny policyjnej" w Sylwestra. Narodowa godzina policyjna została odwołana i zamieniona na narodowy apel. Jacy oni są żałośni. Oni chyba tę godzinę policyjną wprowadzili tylko po to, żeby ją odwołać. Żeby suweren poznał dobre serce ludzkich panów. To jest metoda z tego samego arsenału, co odwracanie znaków: bezprawie nazywają prawem, kłamstwo prawdą itd. „Ludzie są tacy głupi, że to działa” (cyt. Mateusza Morawieckiego). Zatrważająca jest naiwność polskich elit, nazwijmy to, medialnych. Nagle dziwią się, że PiS wydaje nielegalne rozporządzenia, potem je odwołuje, zamienia na apele, bimba sobie własne słowa. Ludzie, to się dzieje od 5 lat! Gwałcone jest prawo, konstytucja, zasady. Ślepi jesteście?

     Popierasz SZUBARTOWICZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl