aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasktyhihhyyy.jpg

Borys Budka zareagował na pierwsze szczepienia w Polsce przeciwko koronawirusowi. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej krytykuje obóz rządzący.

Pierwsza osoba - pielęgniarka - została w niedzielę zaszczepiona w szpitalu MSWiA w Warszawie. - To historyczny moment (...) Jestem dumna z tego, że zostałam wybrana - mówiła Alicja Jakubowska przed szczepieniem. Tuż po nim deklarowała, że czuje się bardzo dobrze.

- "I mamy za sobą pierwsze szczepienie przeciwko Covid-19 w Polsce. Pani Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka z CSK MSWiA była bardzo dzielna i nie ukrywała, że to dla niej ważne - zyskuje w ten sposób spokój i barierę przed groźnym wirusem" - zareagował w social mediach premier Mateusz Morawiecki.

Nie jest tajemnicą, że szczepienia przeciwko COVID 19 rozpoczęły się w niedzielę w całej UE. To dzięki obecności Polski we wspólnocie możemy liczyć na tak szybkie posiadanie lekarstwa.

Politycy zjednoczonej prawicy od wielu lat prowadzą antyunijną politykę, co w niedzielę przypomniał Borys Budka.

"Czy ktoś wytłumaczył premierowi, że szczepionki zostały kupione i dostarczone do Polski dzięki temu, że jesteśmy członkiem UE? Tak, tej Unii, którą jego obóz polityczny od 5 lat osłabia od wewnątrz, podważa sens jej istnienia i wartości, na których została zbudowana. #hipokryci" - napisał przewodniczący PO na Twitterze.

- Gdyby nie Unia Europejska, nie byłoby teraz w Polsce szczepionek. Gdyby nie nasza obecność w Unii Europejskiej, Morawiecki nie mógłby się chwalić „narodowym” programem szczepień. Ta sama Unia, którą PiS zohydza, każe jej wstawać z kolan, oskarża o lewactwo, opluwa. Hipokryci - ocenia władzę publicysta Przemysław Szubartowicz.

          Popierasz BUDKĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl