132005724_394772321853554_7333978412560067361_n.jpg

Janusz Palikot zabrał głos na temat szczepionki przeciwko wirusowi COVID 19. Były lider "Twojego Ruchu" popiera szczepienia.

Palikot, choć obecnie głównie zajmuje się biznesem, a nie polityką, to zdarza mu się wypowiedzieć na wybrany przez siebie temat polityczno-społeczny.

Były poseł, mówiąc o szczepionce, odnosi się do zachowania Kościoła i wiernych.

- Wchodzą szczepionki. Nauka w kilka miesięcy poradziła sobie z niebywałym zagrożeniem. Ale jestem pewien, że w styczniu będą wielkie modły i procesje w kościołach, aby można było głosić, że Bóg wysłuchał. Zdumiewające 500 lat oświecenia! - komentuje Palikot.

- Szczepienie się to opowiedzenie się po stronie nauki przeciw ciemności - dodaje.

***

Pierwsze szczepienia przeciwko COVID 19 odbędą się w Polsce - tak jak w innych państwach UE - 27 grudnia w niedzielę.

- W niedzielę zostanie zaszczepionych w CSK MSWiA ponad 300 osób, którzy są pracownikami tej placówki. Potrwa to kilka godzin. Na pewno pięć osób otrzyma szczepionkę w warunkach reprezentacyjnych. Chcielibyśmy postawą pracowników CSK MSWiA zachęcić Polaków do tego, aby zaszczepić się przeciw COVID-19 - powiedziała rzeczniczka szpitala Iwona Sołtys.

- Uważam się za osobę bardzo zdrową, z bardzo zdrowym stylem życia. Od 30 lat bez przeziębienia, bez antybiotyku. Nie szczepię się przeciwko grypie. Nie chorowałem na C-19. Dzisiaj zapisałem się na szczepienie. To dobra, świadoma decyzja. Dlaczego? Trzeba skończyć z pandemią! Pokonać wirus! - mówi kardiolog Michał Chudzik.

        Popierasz PALIKOTA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl