48864255666_63737d5bff_c.jpg

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udadzą się do Wielkiej Brytanii. Informację ws. nowego zadania dla WOT podał minister Mariusz Błaszczak.

Błaszczak umieścił w czwartek na Twitterze post, w którym donosi o poleceniu wydanym przedstawicielom Wojsk Obrony Terytorialnej.

Żołnierze udadzą się do Wielkiej Brytanii i tam udzielą pomocy polskim kierowcom ciężarówek.

Kierowcy mają problem z dostaniem się na kontynent w związku z ograniczeniami, jakie zostały nałożone po wykryciu mutacji COVID 19 na wyspach.

- Terytorialsi będą przeprowadzać testy na obecność #koronawirus polskim kierowcom ciężarówek, którzy utknęli na granicy. Żołnierze także dostarczą kierowcom żywność i napoje - napisał Błaszczak.

Ws. kierowców ciężarówek wydał komunikat w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

- Z inicjatywy Premiera Morawieckiego, który jest w kontakcie z Prezydentem Francji, Premierem Wielkiej Brytanii oraz Przewodniczącym Rady Europejskiej i Przewodniczącą Komisji Europejskiej jeszcze dziś poleci do Wielkiej Brytanii grupa polskich medyków. Chcemy zapewnić opiekę dla pracowników polskich firm transportowych. Nasz personel medyczny zapewni szybszą realizację testów dla przekraczających granicę między Wielką Brytanią i Francją. Polskie państwo nie zostawi nikogo bez opieki. Kierowcy muszą bezpiecznie wrócić do naszego kraju.

        Popierasz BŁASZCZAKA - kciuk w górę!


+ 6
- 421

Polub Polityczek.pl