36905645704_075104d88b_c_1.jpg

Donald Tusk złożył życzenia Polakom z okazji zbliżających się dni świątecznych. Nie obyło się bez szpilki wbitej w obecny obóz władzy.

Tusk w swoim wpisie umieszczonym na Twitterze nawiązuje do wirusa COVID 19. Były premier życzy wszystkim Polakom szybkiego zaszczepienia się.

Na tym jednak były szef Rady Europejskiej się na zatrzymał. Tusk metaforycznie pisze o tym, na co chciałby, aby także uodporniła nas szczepionka. Chodzi o; kłamstwo, złość i pogardę.

Na zakończenie swojego wpisu były szef polskiego rządu życzy Polakom "Rodzinnych (+5 gości) Świąt!". Jest to ewidentny prztyczek w nos w kierunku rządzących, bowiem według rozporządzenia rządu Mateusza Morawieckiego na Wigilii może przebywać w jednym gospodarstwie domowym maksymalnie 5 osób.

- Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem (...) imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania, lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie; do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących, lub gospodarujących - czytamy w rządowym uzasadnieniu. 

         Popierasz TUSKA - kciuk w górę!

+ 319
- 10

Polub Polityczek.pl