50645155316_a49a8efc75_c.jpg

Agencja Bloomberg postanowiła sprawdzić, jak poszczególne państwa na świecie radzą sobie z koronawirusem. W rankingu znalazła się Polska.

Bloomerg połączył wiele wskaźników tj; liczbę nowych zachorowań na 100 tys. osób w ostatnim miesiącu, liczbę zgonów związanych z COVID w przeliczeniu na liczbę mieszkańców oraz jako odsetek wszystkich przypadków śmiertelnych w kraju, procent testów na koronawirusa zakończonych wynikiem dodatnim, dostępność szczepionek, skalę ograniczeń praw obywatelskich i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej oraz prognozę rocznej zmiany PKB (źródło/"Rzeczpospolita").

Ze wszystkich danych wyciągnięto wnioski, które kraje radzą sobie najlepiej z koronawirusem. Dla Polski rezultat badania jest niezbyt korzystny. Znaleźliśmy się na 47. miejscu - na 53 państwa. Przed nami są m.in. Indie, Turcja czy Bangladesz.

- Słabo, jak na kraj, w którym premier Morawiecki pokonał epidemię już dwa razy - komentuje wynik Polski wicenaczelny "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński.

Wpis poświęcony rankingowi umieścił na Twitterze były premier Marek Belka.

Za Polską znalazły się tylko takie kraje jak; Rumunia, Włochy, Grecja, Peru, Argentyna i na samym końcu rankingu - Meksyk.

Najlepiej na świecie wg Bloomerga radzą sobie; Nowa Zelandia, Tajwan, Australia, Norwegia i Singapur.

          Bronisz rządu PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl