aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdfogyuhhyyy.jpg

Bartłomiej Sienkiewicz zareagował na wywiad udzielony przez prezydenta Andrzeja Dudę na atenie Polsat News.

Duda wypowiadał się m.in. o trwającej pandemii koronawirusa. Deklarował, że zaszczepi się na COVID 19.

Maseczki. Dziękuję, że zaczęliśmy nosić maseczki. Sam się do nich przekonałem, kiedy w znakomity sposób uchroniły osoby, które się ze mną spotykały, gdy byłem już zakażony koronawirusem.

Szczepionka. Szczepienie jest nieobowiązkowe, nie jest przymusowe. Można powiedzieć, że jest to patriotyczny obowiązek,w  tym sensie, że chodzi o ratowanie gospodarki i stabilizację państwa

Aborcja. Złożyłem moją ustawę ws. aborcji, bo wysłuchałem zdania kobiet. Uznałem ten argument, że wiele kobiet się obawiało. Moim zdaniem to rozwiązanie, które stanowi swoisty kompromis. Nie widzę innego rozwiązania niż opublikowanie wyroku TK. Nie mam przekonania, że w tej sprawie powinno być referendum. To sprawy życia i śmierci. Nieważne, co kto mówi, co kto myśli. Aborcja oznacza zabicie dziecka. Wiem, że jest grupa ludzi, kobiet, które nie chcą uznać, że aborcja to zabicie dziecka, ale takie są obiektywne fakty.

UE/aborcja i eutanazja. Są państwa, także w UE, gdzie dopuszcza się aborcje i eutanazje, a starsi ludzie z nich uciekają, bo się obawiają. To pokazuje, jaka jest tam rzeczywiście wolność i jak fałszywe jest to pojęcie.

Sądy. Sędziowie powinni być zdecydowanie apolityczni. Potępiam wszystkie postawy sędziowskie, które ostatnimi czasy się objawiły i były pokazem politycznych przekonań sędziów. Nie chodzi o to, żeby sędziowie podlegali władzy. Powinno być dobre, uczciwe sądownictwo dyscyplinarne realizowane przez sędziów, ale zdecydowane, które wyciąga konsekwencje.

dwnld523348661.jpg

Na wypowiedzi prezydenta zareagował na Twitterze były szef MSWiA a obecnie poseł Bartłomiej Sienkiewicz. Polityk nazywa Dudę "oszustem".

     Popierasz SIENKIEWICZA - kciuk w górę!

+ 1110
- 12

Polub Polityczek.pl