aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfrtgyhyg.jpg

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis wypowiedział się o bieżących tematach politycznych.

Nowe obostrzenia Covidowe. Ta narodowa kwarantanna, będąca częścią narodowej strategii może się skończyć narodowym konduktem. Covid w Sylwestra jest o niebo groźniejszy niż na pasterce. Stosunek Polaków do szczepionki na Covid najlepiej pokazuje, że po kilku latach rządów wspieranych przez instytucjonalny Kościół chłopców z ferajny, nastał tu czas mroku i że potrzebne jest wielkie przebudzenie plus prawdziwe publiczne oświecenie.

Reasumpcja głosowania w Sejmie. Szef państwa. Za takim państwem, taką władzą i takim szefem głosowali Polacy. No to mają. Działania mają skutki. Brak rozsądku też. „Nic się nie stało, Polacy". Hierarcha ważności aktów prawnych w RP - „szef chce”, konstytucja, ustawy, rozporządzenia. Trzy ostatnie muszą być zgodne z „szef chce”. Czy możliwa jest reasumpcja błędnego wyboru władzy w wyborach sprzed roku? Połowa Polaków straciła smak i powonienie kilka lat przed Covidem. Dziś mamy skutki.

Scheuring-Wielgus. Nie zawsze styl ekspresji posłanki Scheuring - Wielgus do mnie trafia, często nie trafia w ogóle, ale pomysł, by zabierać jej poselski mandat za stanie w kościele z hasłem na tekturze to jakiś kompletny odjazd.

Strajk Kobiet. Jest tylko jedna partia, która nie zwiększyła swego poparcia po protestach Strajku Kobiet. Która? Ta, która chce legalnej aborcji. Polacy mają poglądy, jakie mają, a nie takie, jakie chciałyby, żeby oni mieli wielkomiejskie kawiarnie. Węgierska opozycja, zamiast dać Orbanowi kolejne zwycięstwo, postanowiła iść do wyborów razem, z jednej listy i z jednym kandydatem na premiera. Rozwiązanie oczywiste, tylko w Polsce mimo kolejnych klęsk i d’Honda, „zbyt sensowne”.

Święta. W internecie i na Twitterze jakiś niesformalizowany konkurs kto tuż przed świętami Bożego Narodzenia bardziej obrazi katolików i ośmieszy tradycję świąt. Paskudne i infantylne. Może lepiej przekazać sobie znak pokoju a zamiast narobić komuś pod choinkę położyć mu pod nią prezent?

            Popierasz LISA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl