aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdekorktogkgoggggg.jpg

Dominika Wielowieyska w mocnych słowach zareagowała na szeroko komentowaną wypowiedź Stanisława Dziwisza na antenie telewizji Trwam.

Kardynał Dziwisz mówił na antenie toruńskiej telewizji o krytyce, jaka spada w ostatnim czasie na niego oraz Jana Pawła II.

- Żeby uderzyć w Jana Pawła II, trzeba też uderzyć w ludzi, którzy z nim współpracowali. To była nasza służba papieżowi, a poprzez papieża mojej ojczyźnie. Jeśli moja ojczyzna tego nie widzi, to powoduje u mnie ból, ale przebaczam - stwierdził hierarcha.

Słowa duchownego spotkały się z wielką falą krytyki. W listopadzie bowiem opublikowany został przez TVN24 film "Don Stanislao" - Dziwisz został oskarżony o tuszowanie pedofilii.

Teraz okazuje się, że nie hierarcha prosi o przebaczenie, a sam deklaruje, że przebacza Polsce.

- Dziwisz czuje się dotknięty, pomówiony, niesłusznie krytykowany, nie rozumie pretensji, bo wie, że od 1922 r. wszyscy katoliccy biskupi ukrywali kościelną pedofilię. Wojtyła robił to 20 lat w Polsce jako biskup - w 1958r. dostał sakrę - i przez cały pontyfikat. Jaki pan, taki kram - komentuje posłanka Joanna Senyszyn.

O kardynale wypowiedziała się na Twitterze Dominika Wielowieyska.

- To on powinien prosić o przebaczenie ofiary pedofilii w Kościele - ocenia dziennikarka.

        Popierasz Wielowieyską - kciuk w górę!

+ 761
- 4

Polub Polityczek.pl