aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldprltpgltgltggggg.jpg

Kontrowersyjny proboszcz Janusz Chyła podzielił się przemyśleniem, obok którego obojętnie nie mogli przejść kolejny raz internauci. Sprawa dotyczy spowiedzi.

Chyła należy do grona najbardziej aktywnych duchownych na polskim Twitterze, na bieżąco komentuje sprawy społeczno-polityczne.

W ostatnich dnach ksiądz zasłynął swoją opinią na temat szczepionki przeciwko koronawirusowi. Duchowny ma obawy odnośnie sposobu stworzenia szczepionki...

- Jedną z ważnych kwestii etycznych w sprawie szczepionek jest ta, czy w procesie ich produkcji nie potraktowano przedmiotowo ciał abortowanych dzieci - napisał proboszcz na Twitterze.

Internauci nie mieli litości; "Wielokrotnie już Pan mnie zaskakiwał swoimi "mądrościami" ale przyznam, że pierwszy raz mnie zatkało. Nawet nie wiem jak skomentować tę brednię", "Jednak bycie Januszem to stan umysłu. Mniej mszalnego", "Właśnie dzięki takim ludziom przestałem chodzić do kościoła, co za ciemnogród XD" - pisali internauci pod postem duchownego.

Spowiedź

Przed zbliżającymi się świętami Chyła zachęca do spowiedzi, jak stwierdza konfesjonał to jedno z najlepszych miejsc.

"Jednym z najlepszych miejsc, z którego można zobaczyć miłość, piękno i wielkość Boga oraz nadzieję człowieka jest konfesjonał" - stwierdza proboszcz z Chojnic.

- No nie wiem, początek końca mojej przygody z Kościołem to ksiądz, który podczas spowiedzi wypytywał się mnie, czy się dotykam, a jeśli tak to, jak i o czym wtedy myślę, czy myślę o chłopcach. Miałam ok. 14 lat - odpowiedziała dziennikarka Magda Dropek.

- A ja pamiętam traumę z dzieciństwa, kiedy musiałam iść do spowiedzi i wyznawać "grzechy". Jakie grzechy ma 9-latka? Dlaczego jest zmuszana do złego myślenia o sobie i musi przed obcym mężczyzną mówić, że, np. pokłóciła się z bratem, czy dostała 5 zamiast 6. Lęk i poniżenie. Być może dorośli mają co wyznawać, natomiast takie małe dziecko przeżywa stres. Pamiętam bladość kolegów i koleżanek. Kościół odpycha dzieci - zareagowała Angelika Kimbord, radca prawny.

       Popierasz PROBOSZCZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl