640px-Okęcie_-_samolot_06.jpg

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o decyzji ws. lotów z Wielkiej Brytanii do Polski.

- Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa - zapowiedział po północy na Twitterze Muller.

Z oburzeniem na informację zareagowali internauci. Zakaz lotów wejdzie w życie przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Wiele osób ma już w tym czasie wykupione bilety do Polski.

- Polska wprowadza zakaz połączeń lotniczych z Wielkiej Brytanii od wtorku. Na poniedziałek zaplanowane jest co najmniej 49 lotów z Wielkiej Brytanii. Zakładając, że na pokładzie po 200 osób to łącznie 10 tys. osób - zwraca uwagę dziennikarz Jakub Krupa.  

Minister zdrowia Adam Niedzielski podaje, że od poniedziałku wszystkie osoby, które przylecą do Polski z wysp będą mogły poddać się testowi na koronawirusa (nawet bez objawów choroby).

- Wydałem dyspozycje @GIS_gov aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem - napisał Niedzielski na Twitterze.

         Popierasz decyzję - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl