aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalefrlplfffffffff.jpg

Marcin Horała skomentował świąteczny film umieszczony w sieci przez "Wolne Sądy".

Inicjatywa "Wolne Sądy" powstała z potrzeby serca i obywatelskiego obowiązku grupy prawników. My potrafimy wyobrazić sobie jakie skutki będzie miało upolitycznienie niezależnych sądów. Spędzamy w sądach wiele godzin - piszą o sobie inicjatorzy akcji.

W swojej najnowszej aktywności "Wolne Sądy" umieściły w sieci świąteczny klip. Nie zabrakło w nim odniesień politycznych. Widzimy na filmie fragmenty wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie czy antyrządowe protesty na ulicach.

- Pójdźmy wszyscy po rozum do głowy. Bądźmy razem, jak mówią słowa kolędy, wszystkie wioski z miastami. Sami się obdarujmy - wspólnym oporem przeciwko złu, obłudzie i niszczeniu wartości, wspólnym działaniem, siostrzeństwem kobiet i solidarnością obywatelską... Połóżmy kres brutalności policji, kolejkom do szpitali, oszukańczym wyborom w pandemii, kłamliwej propagandzie i niszczeniu wolnych sądów - słyszymy na nagraniu.

Nagranie nie spodobało się przedstawicielowi zjednoczonej prawicy Marcinowi Horale, który stwierdził, że obejrzeniu klipu człowiek ma ochotę wydrapać sobie oczy. 

Politykowi odpowiedzieli internauci:

"Czemu? Bo nie ma dżemu. A tak serio to jest pan na moim utrzymaniu. Pan i kolesiostwo z CPK którym na pensje w ciągu 2020 roku polscy podatnicy dali jakieś 30 baniek na pensje. Za pilnowanie łąki. Temu właśnie".

"To normalne. Prawda w oczy kole".

"Pan mając oczy wpadł do kosza na śmieci. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby Pan je wydrapał. Znając Pańskie szczęście wpadłby Pan do kolektora Czajka".

"Oczy się przydadzą. Będzie pan przecież nawigował duże samoloty na największym lotnisku w Europie Wschodniej".

"Ja nie mogę na pana patrzeć szczególnie, jak się dziś dowiedziałam, ile zarabiacie za pilnowanie łąki".

        Popierasz HORAŁĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl