Epl55_zW4AAMePJ.png

Episkopat Polski pochwalił się w sobotę na Twitterze zdjęciami z mszy w Katedrze pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie.

Kilka dni temu rządzący ogłosili nowe obostrzenia, które będą obowiązywać od 28 grudnia. Wśród nowych wytycznych nie znalazły się takie, które uderzałyby w Kościół katolicki.

Mało tego. Episkopat wezwał w oświadczeniu opublikowanym w piątek do zwiększenia liczby odprawianych mszy w czasie świąt.

- Rada Stała apeluje, by w tych kościołach i kaplicach, gdzie byłoby to możliwe, zwiększyć liczbę odprawianych Mszy św. w wyżej wymienionych dniach. Pozwoliłoby to uczestniczyć w Eucharystii większej liczbie wiernych w tych wyjątkowo ważnych dla katolików świętach - czytamy w oświadczeniu biskupów.

Sobota

Na Twitterze Episkopatu pojawił się post pokazujący sobotnie uroczystości w warszawskiej katedrze. Jak widzimy na załączonych zdjęciach, duchowni nie robią sobie nic z reżimu sanitarnego.

- To nie jest 1 osoba na 15 m kwadratowych. W respektowaniu obostrzeń są równi i równiejsi obywatele? - komentuje dziennikarz Łukasz Kasper.

           Bronisz księży - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl