aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdrokgktggggg.jpg

"Gazeta Pomorska" opublikowała w swoim numerze podziękowania dla prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Sprawa dotyczy przejęcia przez Orlen grupy Polska Press.

Na początku grudnia dowiedzieliśmy się, że Orlen zakupi wydawnictwo Polska Press. Zakup oznacza przejęcie przez państwowy koncern 20 dużych dzienników regionalnych, ale także 150 tygodników lokalnych, czy szereg portali internetowych.

Kwota transakcji to ok. 100 mln zł. Decyzję o zakupie argumentował Daniel Obajtek. - Przejmujemy wydawnictwo Polska Press. Dzięki transakcji zyskamy dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wchodzących w skład Grupy. Pozwoli nam to skutecznie wspierać sprzedaż i rozbudowywać narzędzia big data. To kluczowe zasoby w kontekście planowanego rozwoju sieci detalicznej - oświadczył prezes Orlenu.

Trudno nie odnieść wrażenia, że głównym powodem zakupy wydawnictwa jest cel polityczny i poszerzenie medialnej narracji prorządowej.

Z zaniepokojeniem o zakupie Orlenu wypowiedział się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

- Zakup przez PKN Orlen koncernu medialnego Polska Press rodzi wiele zagrożeń: wolna prasa może stać się biuletynem propagandowym władz - napisał Bodnar na Twitterze.

Pomorska

Dziennikarka Żaneta Gotowalska opublikowała na Twitterze wydanie "Gazety Pomorskiej". W nim możemy natrafić na podziękowania skierowane do prezesa Orlenu Daniela Obajtka.

          Popierasz Pomorską - kciuk w górę!

+ 6
- 500

Polub Polityczek.pl