aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdrotkkgtttttt.jpg

Krzysztof Wyszkowski z Instytutu Pamięci Narodowej postanowił się podzielić swoją opinią na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Serial związany z wychodzeniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wydaje się nie mieć końca. Obecnie trwa spór między Brytyjczykami a Brukselą ws. umów handlowych.

- W obecnym stanie rzeczy, obawiam się, że nadal jesteśmy bardzo daleko od siebie w pewnych kluczowych sprawach. Najbardziej prawdopodobną rzeczą jest to, że musimy się przygotować na warunki WTO - wyjście z okresu przejściowego po brexicie bez umowy - powiedział premier Boris Johnson.

Większą optymistką jest szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. - Nie mogę powiedzieć czy będzie umowa, czy nie. Ale mogę powiedzieć, że jesteśmy obecnie na ścieżce do porozumienia. Ścieżka jest wąska, ale jest. (...) Następne dni będą decydujące - skomentowała urzędniczka.

Głos z IPN-u

Na temat brexitu wypowiedział się Krzysztof Wyszkowski. Były działacz Solidarności atakuje Donalda Tuska i sugeruje, że były premier przyczynił się do działań zmierzających do brexitu, po to by Niemcy zostały niekwestionowanym liderem Unii Europejskiej.

    Popierasz WYSZKOWSKIEGO - kciuk w górę!

+ 16
- 1552

Polub Polityczek.pl