aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadroottogtogggg.jpg

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swojego kandydata na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Został nim Piotr Wawrzyk, poseł PiS.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki ogłosił w czwartek na antenie radia WNET, że Piotr Wawrzyk zostanie kandydatem większości sejmowej na stanowisko RPO.

- Kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie wiceminister MSZ Piotr Wawrzyk. Kandydatura ta zostanie zgłoszona w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać większość w Senacie - zapowiedział Terlecki.

Decyzja o nominowaniu Wawrzyka na stanowisko zajmowane przez lata przez Adama Bodnara wywołała wiele komentarzy. Odnieśli się do niej m.in. przedstawiciele opozycji.

- Wawrzyk wylał tomy wazeliny w TVPiS, zanim dostał rządowe stanowisko i miejsce na liście. Był w stanie skomentować wszystko i w taki sposób, by spodobać się władzy. Człowiek bez właściwości. Obywatelki i obywatele mają prawo do Rzecznika swoich praw, a nie do pionka Kaczyńskiego! - skomentował na Twitterze Michał Szczerba (KO).

Poseł Sławomir Neumann ocenia, że Wawrzyk nie zostanie RPO, ponieważ nie zgodzi się na kandydaturę większość senacka.

- Wy wiecie, że P. Wawrzyk nie zostanie RPO? I że R. Terlecki wrzucił to, żeby nie dyskutować dzisiaj o skandalu z głosowaniem poprawek budżetowych? Na pewno wiecie, tylko i tak będziecie rozmawiać o P. Wawrzyku, którego z pewnością Senat zatwierdzi... - odnosi się do sprawy Neumann.

Wawrzyk o Kaczyńskim

Piotr Wawrzyk chwalił prezesa Prawa i Sprawiedliwoci Jarosława Kaczyńskiego w czasie niedawnej dyskusji w Sejmie nad wotum nieufności względem wicepremiera ds. bezpieczeństwa.

Czy tym wpisem otworzył sobie furtkę do objęcia funkcji RPO?

       Popierasz WAWRZYKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl