aaaaaaaaaaaaaaaaorktogkogggg.jpg

Marek Sawicki pojawił się w środę na antenie radia TOK FM. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się do kryzysu w szeregach zjednoczonej prawicy.

Jeżeli Solidarna Polska wystąpi ze Zjednoczonej Prawicy, to Polskie Stronnictwo Ludowe gotowe jest wesprzeć partię Jarosława Kaczyńskiego, wynika ze słów wypowiedzianych przez Sawickiego na antenie TOK FM.

- Nie wybieramy się do żadnej koalicji, natomiast jasno i otwarcie mówimy; jeśli wyrzucą Ziobrę, możemy wesprzeć rząd mniejszościowy. Oczywiście do pewnego czasu - zadeklarował Sawicki.

Poseł zapowiada dalsze trwanie Koalicji Polskiej. - Koalicja Polska przygotuje taką nową umowę społeczną. Pracujemy w wielu grupach i rzeczywiście celem jest wypracowanie nowej umowy społecznej, z którą skierujemy się do wszystkich środowisk politycznych, ale przede wszystkim do Polaków. (...) Chcemy budować racjonalne i umiarkowane centrum, bo dzisiaj widać wyraźnie, że spór, który trwa pomiędzy prawicowym PiS-em i lewicową KO, wspieraną przez Lewicę i Hołownię, jest sporem dla Polski wyniszczającym - dodawał były minister rolnictwa.

      Popierasz SAWICKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl