aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaosdkotkogggtttt.jpg

Marek Belka przypomniał w środę o czerwcowej wizycie prezydenta Andrzeja w Białym Domu. Jednym z tematów poruszonych przez PAD w Waszyngtonie była szczepionka przeciwko koronawirusowi.

Andrzej Duda wspólnie z Donaldem Trumpem mówili w czerwcu o potrzebie jak najszybszego wynalezienia szczepionki przeciwko wirusowi COVID 19.

Według zapewnień amerykańskiego prezydenta Polska miała mieć możliwość szybkiego otrzymania szczepionki, kiedy ona tylko pojawi się na rynku.

Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa - deklarował Trump.

"W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej" - komentował Duda relacje polsko-amerykańskie w kontekście walki z koronawirusem.

Reakcja Belki

Marek Belka umieścił wpis na Twitterze w którym przypomina o deklaracjach złożonych w Białym Domu przez obu prezydentów.

"Duda w kampanii pojechał do swojego idola Trumpa i „załatwił” u niego szczepionki. Tymczasem dostaniemy je dzięki „wyimaginowanej wspólnocie”" - napisał Belka.

Zwrot "wyimaginowana wspólnota" nawiązuje do słów prezydenta Andrzeja Dudy o Unii Europejskiej.

           Popierasz BELKĘ - kciuk w górę!

+ 662
- 6

Polub Polityczek.pl